28 listopada 1918 roku, w siedemnaście dni po odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości, marszałek Józef Piłsudski powołał do życia Marynarkę Wojenną.

Z tej okazji na wybrzeżu i w Gdyni odbyło się wiele imprez w których aktywnie uczestniczyli członkowie Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Okręgu Pomorskiego w Gdyni.

W dniu 26.11.2015r. uczestniczyli w uroczystościach Dnia Podchorążego organizowanych przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni.

27.11.br. uczestniczyli w wernisażu i zwiedzaniu wystawy “Okręty Bojowe spod Białoczerwonej Bandery” organizowanej również przez Akademię Marynarki Wojennej.

Centralne uroczystości, związane z 97. rocznicą odtworzenia Marynarki Wojennej odbyły się w sobotę, 28.11.br. o godz. 12.00. na Skwerze Kościuszki w Gdyni pod Pomnikiem – Płytą Marynarza Polskiego, w których jak zwykle licznie uczestniczyła grupa naszych oficerów, składając wiązankę kwiatów.

Wcześniej – o godz. 9.30. kilku oficerów wzięło udział w Mszy Świętej w intencji Marynarki Wojennej w kościele garnizonowym w Gdyni Oksywiu.

Prezes Okręgu
Ryszard Woliński

« z 8 »