W uroczystościach związanych z obchodami 70 Rocznicy Powstania Warszawskiego uczestniczyła liczna grupa członków Związku Oficerów Rezerwy RP im. marszałka Józefa Piłsudskiego Okręgu Mazowieckiego. Byliśmy na uroczystościach w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, oddaliśmy cześć powstańcom Regionu „Marianowo-Brzozów VII Obwodu „Obroża” Powiatu Warszawskiego AK w Legionowie.

Przy pomniku żołnierzy AK w Legionowie-Przystanek oddaliśmy pokłon powstańcom warszawskim wśród których został śmiertelnie ranny por. Stefan Krasiński ps. „Kacper”d-ca 3 kompanii, patron Koła nr 3 ZOR RP w Legionowie.

Członkowie Okręgu Mazowieckiego ZOR RP uczestniczyli w uroczystej mszy w godzinie „W” w Wieliszewie. Złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą żołnierzy AK oraz pod pomnikiem straceń na Nowopolu w Michałowie Reginowie.

Uczczono również pamięć o poległych na terenie Jabłonny i Chotomowa, gdzie grupa członków ZOR RP Okręgu Mazowieckiego uczestniczyła w obchodach rocznicowych Powstania Warszawskiego.

Nie zabrakło naszych kolegów w uroczystościach organizowanych na terenie Zakroczymia w powiecie nowodworskim. W Zakroczymiu delegacja w składzie ppłk Zbigniew Kotarski, druh Marcin Śmigas, rtm Maciej Kostrzewski złożyli wiązankę przy pod pomnikiem poległych żołnierzy.

Prezes Okręgu Mazowieckiego ZOR RP im. marszałka Józefa Piłsudskiego płk rez. Józef Borecki po zakończonych uroczystościach na terenie powiatu legionowskiego przybył go garnizonu Nowowilejka by spotkać się z uczestnikami uroczystości w Zakroczymiu, wśród których była grupa żołnierzy rezerwy z Modlina Twierdzy, żołnierze z jednostki wojskowej z Dębiny oraz kibice Legii Warszawa. Prezesowi towarzyszyli członkowie ZOR RP Okręgu Mazowieckiego ppłk rez. Jerzy Wądołkowski, kpt rez. Józef Lemański i druh Tadeusz Bieńkowski.

« z 9 »
Kategorie: Aktualności