Na zaproszenie Dyrektor Gimnazjum nr 4 im. Józefa Piłsudskiego mgr Ewy Papis, wiceprezes ZG ZOR RP kpt. mgr Sławomir Łazor uczestniczył w uroczystości rocznicowej, która odbyła się 7 listopada 2015 r.

Obchody rozpoczęła msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem JE. bpa Marka Solarczyka w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Uroczystość w Szkole, pod hasłem „Z tradycją w nowoczesność” rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego i uroczystą zmianą warty przy portrecie Patrona wystawioną przez uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych im. S. Staszica. Po powitaniu i wystąpieniach gości, w części artystycznej uczniowie wykonali koncert pieśni patriotycznej oraz inscenizację nt. historii Szkoły. W programie była też recytacja poezji, koncert zespołu rockowego, film, zwiedzanie wystawy oraz poczęstunek. Nie obyło się bez wzruszeń, wspomnień i podziękowań.

Swoją obecnością Szkołę zaszczycili przedstawiciele władz Otwocka i organizacji współpracujących ze Szkołą oraz instytucji i placówek oświatowych, duchowieństwo, goście z zaprzyjaźnionej szkoły z Niemiec, emerytowani nauczyciele i pracownicy, rodzice oraz absolwenci z różnych roczników.

Zabierając głos wiceprezes ZOR nawiązał do wspólnego patrona Szkoły i Związku Oficerów Rezerwy RP Marszałka Józefa Piłsudskiego, który dla wielu Polaków jest przede wszystkim symbolem odzyskania przez Polskę niepodległości. Pogratulował również pięknego jubileuszu, życząc pomyślności i dalszych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych oraz wręczył na ręce Pani Dyrektor książkę pt. „Błękitna Jedynka Żeglarska” traktującą o wileńskiej drużynie harcerskiej, sięgającej w swej historii czasów II RP.

(zor)

« z 5 »
Kategorie: Aktualności