Szanowni państwo, z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 10.11.2017r. w wigilię 99 rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości na wieczną służbę odszedł nasz serdeczny kolega i przyjaciel, pułkownik w stanie spoczynku Mieczysław Chęciński.

Nasz drogi, nieodżałowany kolega traktował Wojsko Polskie jako swój wymarzony zawód, powołanie, do wypełnienia którego przymierzał się od najmłodszych lat.

W służbie, którą pełnił z pełnym zaangażowaniem i poświeceniem był jednym z najaktywniejszych żołnierzy – oficerów, a kiedy nadszedł wiek emerytalny, nie zaprzestał wspierania obronności naszego kraju aktywnie angażując się w prace w Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Doceniając jego zaangażowanie i zdolności, Związek powołał go do pełnienia funkcji Prezesa kola nr 1 w Poznaniu, a także do sprawowania funkcji Prezesa Zarządu Okręgu Wielkopolskiego.
Struktury którymi kierował zawsze należały do najaktywniejszych. Miedzy innymi organizowano wyjazdy szlakiem II Armii Wojska Polskiego, poczynając od siedziby dywizji wojsk zmechanizowanych w Międzyrzeczu, gdzie przez wiele lat pełnił służbę, przez Budziszyn w Niemczech, aż do Litomierzyc w Czechach. Inne wyjazdy wiodły prowadziły uczestników szlakiem Armii Poznań, która w 1939 roku walczyła z Niemcami nad Bzurą pod Kutnem, Piątkiem i Łęczycą. Dotarliśmy także w swych wędrówkach z kolegą Mieczysławem do Warszawy i Sulejówka, w którym kończył swą działalność patronu naszego Związku Marszałek j. Piłsudski.

Nie sposób wymienić dzisiaj wszystkich czynów i zasług naszego kolegi i przyjaciela płk Mieczysława Chęcińskiego.

Z bólem serca żegnamy go dzisiaj jako wspaniałego, serdecznego kolegę, przyjaciela, a przede wszystkim jako uczciwego, zawsze bez reszty oddanego Ojczyźnie człowieka.

Śpij spokojnie kolego w żołnierskim grobie, niech się piękna Polska przyśni tobie.

Cześć Twojej pamięci !

Zarząd Okręgu Wielkopolskiego ZOR RP im. Marszałka J.Piłsudskiego