Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy delegacja pod przewodnictwem prezesa Zarządu Krajowego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego płk Stanisława Tomaszkiewicza wzięła udział w obchodach Święta Wojska Polskiego w Warszawie.

Uroczystości rozpoczęliśmy od mszy świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Mszy przewodniczył ks. biskup polowy gen. bryg. Józef Guzdek. Msza za Ojczyznę odbyła się z asystą kompanii honorowej WP. Uczestniczyli w niej m.in. : prezydent Andrzej Duda z małżonką, marszałkowie Sejmu i Senatu i szef MON, Mariusz Błaszczak.

Po mszy świętej nadszedł czas na Wielką Defiladę Niepodległości z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Pana Andrzeja Dudy, Ministra Obrony Narodowej, Pana Mariusza Błaszczaka, Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Pana Pawła Solocha i Szefa Sztabu Generalnego WP, Pana Gen. broni Rajmunda Andrzejczaka. Na trybunach licznie zasiedli także weterani i kombatanci. W defiladzie udział wzięło około tysiąca żołnierzy i dziewięciuset rekonstruktorów. Zaprezentowało się blisko dwieście pojazdów wojskowych oraz blisko sto samolotów i śmigłowców. To była piękna lekcja patriotyzmu. Kolejnym etapem uroczystości było spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Była więc okazja do rozmów z weteranami i kombatantami – honorowymi gośćmi Pana Prezydenta. Nawiązaliśmy także liczne kontakty, które zaowocują bliższą współpracą ze środowiskami kombatanckimi i patriotycznymi. W trakcie spotkania mieliśmy honor i zaszczyt rozmawiać z Prezydentem RP i Pierwszą Damą, Panią Agatą Kornhauser-Dudą.

Zdjęcia: Igor Smirnow /KPRP, Włodzimierz Staszak, Maciej Myczka.

« z 18 »