W kujawsko-pomorskim zakończono okręgowy etap ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej pn. „100.rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę”. Już w lutym 2018 roku zarząd wystosował 76 imiennych zaproszeń do szkół, z którymi od lat układa się dobra współpraca, szczególnie w zakresie patriotycznego wychowania młodego pokolenia. Honorowy Patronat nad okręgowym konkursem przyjął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Piotr Całbecki. Wśród darczyńców nagród i upominków byli: marszałek województwa, przewodniczący sejmiku, prezydent Miasta Bydgoszczy, szef Inspektoratu Wsparcia SZ, przewodniczący Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, prezes zarządu okręgu ZORRP w Bydgoszczy.

Powołana okręgowa komisja konkursowa pod przewodnictwem ppłk w st.spocz. dr inż. Leszka Bujaka wraz z ppłk R.Misiakiem, ppłk B.Szulwicem i ppor. Zdz.Dywickim ocenili 83 prace konkursowe zakwalifikowane do oceny na tym szczeblu. Laureatami konkursu zostali:

  • Maja Przewłoka / Szkoła Podst. nr 2 w Żninie/
  • Weronika Rzepka /Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim/
  • Martyna Kubicka i Weronika Skórzewska /III Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu/

Uroczystość podsumowującą konkurs, 29 maja br. w Sali Tradycji 1 Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prowadził prezes zarządu okręgu płk w st.spocz. Eug. Michał Andrzejewski, który w wprowadzeniu do gali podsumowującej mówił o bohaterach 100.lecia niepodległości ale i tych z drugiego planu jak np. por w st.spocz. Irena Anikiejew. Laureatom konkursu /z 10 szkół/ nagrody wręczali m.in. wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Jan Szopiński, z wydziału edukacji i sportu UM Marlena Richert. Nagrodami były m.in. 3 tablety, 3 akumulatory energii do telefonów komórkowych, 5 kompletów słuchawek do telefonów, 55 albumów książkowych, 170 upominków. Każdy opiekun prac konkursowych otrzymał stosowne podziękowanie a szkoła dyplom okolicznościowy i album od prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Całość miłej uroczystości dokumentował fotograficznie por. w st.spocz. Tadeusz Furgał a po poczęstunku wykonano wspólną fotografię pamiątkową.

Tekst: płk EM Andrzejewski

« z 10 »
Kategorie: Konkursy