Dnia 17.06.2017 r. w restauracji “Neptun” w Gdyni, odbyło się kolejne tym razem uroczyste zebranie Okręgu Pomorskiego Związku Oficerów Rezerwy RP. im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, z okazji zbliżających się Dni Morza i Święta Marynarki Wojennej, w którym na zaproszenie, uczestniczył Prezes Zarządu Głównego Płk Stanisław Tomaszkiewicz wraz z małżonką Teresą.

Zebranie zaszczyciły również swoją obecnością małżonki naszych kolegów.

Punktualnie o godzinie 13.00. zebranie otworzył prezes Koła Gdyńskiego Kol. Płk Henryk Kościński.

Minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego Kol. Kmdr. Czesława Cześnika, następnie poprosił Kol. Ryszarda Wolińskiego o dalsze prowadzenie zebrania.

Po powitaniu zaproszonych gości i zebranych, Kol. R. Woliński wygłosił referat okolicznościowy, następnie przyjęto trzech nowych członków, którym legitymacje i symbole Związku wręczył Prezes Zarządu Głównego.

Były jeszcze uhonorowania medalami, odznakami oraz dyplomami jubilatów. W sumie uhonorowano około dwudziestu członków Związku.

Był wspólny obiad, zdjęcie, toast za pomyślność Okręgu i Związku oraz sto lat, no i oczywiście jak zwykle bardzo miła, sympatyczna i serdeczna atmosfera.

Na zakończenie spotkania Prezes Zarządu Głównego Pan Płk Stanisław Tomaszkiewicz został uhonorowany przez Prezesa Okręgu Pomorskiego “Pamiątkowym Medalem 25-lecia Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej”.

Opracowanie
Ryszard Woliński

Zdjęcia
Konstanty Wasilewski
Marcin Sikora

« z 10 »
Kategorie: Spotkania