W dniu 28 grudnia jak co roku delegacje Związku Oficerów Rezerwy RP im Marszałka Józefa Piłsudskiego i Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości na czele z dr Zdzisławem Kościańskim – członkiem Prezydium Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego – Przewodniczącym Komisji Historycznej Zarządu Głównego TPPW uczcili pamięć Powstańców Wielkopolskich składając wieńce i znicze pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

W imieniu Starosty Wolsztyńskiego – Jacka Skrobisza wieniec złożył Maciej Myczka. W imieniu Burmistrza Wolsztyna – Wojciecha Lisa wieniec złożył Miłosz Słowiński. W imieniu Wójta Gminy Przemęt – Janusza Frąckowiaka wieniec złożyła Rozalia Kaczmarek. W imieniu Wójta Gminy Siedlec – Jacka Kolesińskiego wieniec złożył Krzysztof Dobrowolski.

Członkowie delegacji wraz z kolegami z GH Zgrupowanie „Radosław” zapalili 50 zniczy
na powstańczej kwaterze.

Dr Zdzisław Kościański złożył wieńce przed Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej
i w Panteonie – Mauzoleum Wyklętych – Niezłomnych.

Kolejnym miejscem gdzie delegacja złożyła wieńce był Grób Nieznanego Żołnierza. Zgodnie
z ustaleniami z Dowództwem Garnizonu Warszawa wieńce uroczyście składano w asyście członków Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości w historycznych mundurach
z okresu Powstania Wielkopolskiego. Wieńce składane były w imieniu: Starosty Wolsztyńskiego – Jacka Skrobisza, Burmistrza Wolsztyna Wojciecha Lisa, Wójta Gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka oraz Wójta Gminy Siedlec Jacka Kolesińskiego.

Kolejnym etapem wyjazdu była wizyta w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL  na Rakowieckiej. Z uwagi na rygory sanitarne zwiedzanie ograniczyliśmy do dziedzińca więzienia i ściany straceń. Dr Zdzisław Kościański oraz Maciej Myczka w imieniu delegacji złożyli wieniec i znicz pod ścianą straceń.

Zdjęcia Rozalia Kaczmarek.